Dijital PazarlamaSEO

Amazon SEO (Search Engine Optimization) Rehberi

Amazon, 1994 yılında kurulan ve e-ticaretin temellerini atan Amerikalı bir şirkettir. Yıllar içerisinde tüm dünyanın online pazar yeri haline gelen firma, hem işletmeler için hem de bireyseller için önemli bir kazanç kaynağı olmayı başardı. Günümüzde çok sayıda bireysel Amazon üzerinden satış yaparak çok ciddi kazançlar elde edebiliyor. Eminim ki bu yazıyı okuyanlar arasında da çok sayıda Amazon satıcısı ya da Amazon’da satış yapmayı hedefleyen girişimci olacaktır. Sizlere sunacağım Amazon SEO rehberi ile birlikte dönüşüm oranlarını artırabileceksiniz.

Amazon üzerinden amatör bir yaklaşım ile ürün satmak maalesef çok zor. Nasıl ki Google arama motoru üzerinde büyük bir rekabet varsa, aynı şekilde Amazon üzerinde de satıcılar arasında çok ciddi bir rekabet var. Sizin için hazırladığım bu rehber ile birlikte, rekabette öne geçerek çok daha fazla görünür olacaksınız. Bu sayede de satış rakamları üzerinde bir artış oluşacaktır.

Bazılarınız tek bir yazı üzerinden Amazon SEO hakkında detaylı bilgi öğrenmenin zor olduğunu düşünebilir. Merak etmeyin, çok sayıda önemli bilgiyi sizlerle paylaşıyor olacağım. Amazon arama motorunun nasıl çalıştığı, Amazon SEO stratejisinin nasıl yapılması gerektiği ve örnekli açıklamalar ile birlikte olabildiğince yalın bilgiler elde edeceksiniz.

Amazon SEO Nedir?

Amazon SEO, ürünlerin görünürlüğünü artırmak, platforma daha fazla trafik çekmek ve Amazon üzerindeki mağaza sayfasının kalitesini iyileştirmek için gerçekleştirilen çalışmalar bütünüdür. Amazon sahip olduğu A10 arama motoru ile birlikte ürün listeleme hizmeti verir. A10 arama motoru algoritmasını ne kadar iyi anlarsanız o ölçüde uygun davranışlar sergiler ve bu sayede de çok daha görünür olmuş olursunuz.

Öncelikle önemli bir konunun altını çizmek istiyorum. Amazon SEO ile Google SEO’yu kesinlikle birbiri ile karıştırmayın. Ayrıca, Google’ın Amazon’a göre ürün arama konusunda çok daha kapsamlı olduğu algısı vardır. Ancak, Amazon üzerinde gerçekleştirilen ürün aramaları Google üzerinde gerçekleştirilenlerden daha fazladır.

Amazon SEO’nun inceliklerini bilmek, algoritmanın nasıl çalıştığını öğrenmekten geçer. Amazon arama sonuçları arasında, ürünleri en üst sıralarda çıkarmak, satış rakamlarının direkt olarak artması anlamına gelir. Birçok ürünü farklı satıcılar aynı anda satmaya çalıştıkları için arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmak çok önemli bir konudur. Amazon SEO burada devreye girer. Doğru taktikler ile birlikte sizin ürünleriniz üst sıralarda yer bulabilir. Şimdi gelin, Amazon tarafından oluşturulan A10 arama motorunun nasıl çalıştığını inceleyelim.

Amazon’un A10 Arama Motoru Nedir, Nasıl Çalışır?

A10 arama motoru, Amazon SEO çalışmaları üzerinde direkt olarak etkilidir. Amazon A10, Amazon bünyesinde yer alan bir oluşumdur ve geliştirdiği arama motoru sayesinde, Amazon pazar yerinde satılan ürünler için en sağlıklı eşleştirme gerçekleştirilir. A10 algoritmasını ne kadar iyi anlarsak, ürünleri hangi faktörlere göre sıraladığını ve neler yapılması gerektiğini öğrenmiş oluruz. Algoritmanın incelikleri bizi doğru Amazon SEO stratejilerine götürecektir.

A10 arama motorunun hedefi, arama sonuçlarında, satışa en yakın olan ürünleri sunmak ve bu sayede satışlardan elde edilen komisyon gelirlerini artırmaktır. Bu açıdan, sıralamada dikkate alınan çeşitli faktörler bulunmaktadır. Sistem tamamen Amazon’un menfaati üzerine kuruludur. Amazon’un daha fazla kazanması üzerine kurulu olan sistem, kullanıcıların satın almasına en yakın ürünlere öncelik verir.

İşler biraz daha ilginç hale gelmeye başladı. Amazon kendini düşünürken nasıl bizi ön plana alacak. Biz ne yapmalıyız ki Amazon hem kendini hem de bizi düşünmeye başlasın? Şimdi bu soruların cevaplarını bulmaya çalışalım

Amazon SEO için Sıralama Faktörleri

Özellikle Amazon’a yeni başladıysanız, Amazon’un hangi ürünleri daha üst sıralarda listelediğini bilmiyor olabilirsiniz. Şunu baştan belirtmek istiyorum. Amazon’da satış yapmanın çok basit olacağını düşünüyorsanız bu fikri aklınızdan çıkarın. Maalesef yıllar içerisinde artan mağaza sayısı ve bireysel girişim ile birlikte rekabet hiç olmadığı kadar şiddetli hale geldi. Siz de bu rekabette yer almak istiyorsanız, sıralama faktörlerini çok iyi anlamanız gerekir. Hemen enseyi karartmayın. Yazının devamında yapılması gereken Amazon SEO çalışmalarını da bulacaksınız.

Amazon A10 arama motoru, arama sonuçlarında aşağıda yer alan 2 faktörü öncelikli olarak dikkate almaktadır;

 • Hızlı bir şekilde satılacak ürünleri üst sıralarda sunmak
 • Doğru anahtar kelime seçimi ile aranan ürün ve listelenen ürün arasındaki alaka düzeyini artırmak

Faktör 1: Satış Hızı

Amazon tarafından ölçülen satış hızı, bir ürünün pazar yeri üzerinde ne kadar hızlı satıldığına yönelik gerçekleştirilen bir ölçümdür. Satıcıların ortaya koydukları performansı göstermekle kalmaz, kendi sonuç sıralamasında da kullanır. Amazon üzerinde yüksek satış yapan hesaplar, her zaman arama sonuçlarında öncelikli hale gelecektir. Çünkü onlar Amazon’a sizden daha fazla para kazandırıyor. Yaklaşım bu kadar basit. Amazon’un gözünde satış geçmişinizin büyük bir önemi var. Bu konuda ikna edecek bir geçmişe sahip olmak, sonuçlarda üst sıralarda yer almak için önemli bir destekçi olacaktır.

SEO çalışmalarının yanı sıra oluşturulacak PPC yani tıklama başına ödeme reklamları kullanılarak, satış hızı artırılabilir. Müşteri yorumlarını geliştirmek ve dönüşüm oranlarını artırmak, satış hızı üzerinde direkt olarak etkilidir. Özellikle, pazar yerine yeni yüklediğiniz ürünlere destek vermeniz sağlıklı olacaktır.

Amazon üzerinde daha fazla satış yapmak istiyorsanız, sıralamalarda üst sıralarda yer bulmanız gerekir. Bunun için de önemli bir faktör olan satış hızı oranınızı iyileştirmeniz gerekecektir. Özellikle sıfırdan başladıysanız, SEO çalışmalarının yanı sıra cebinizden biraz reklam bütçesi için para çıkması gerekebilir.

Faktör 2: Anahtar Kelime Seçimi

Amazon SEO üzerinde en büyük etkiye sahip olan bir diğer faktör ise anahtar kelime seçimidir. Anahtar kelime seçimi sayesinde, ürünlerinizi satın alacak hedef kitleye ulaşmak için onların aramaları ile anlamlı ilişkiler kurmuş olursunuz.

Google arama motoruna benzer bir yaklaşım sergileyerek, Amazon A10 arama motoruna yardımcı olmuş oluyoruz. Aksi takdirde, Amazon nasıl doğru ürünü müşterilerine gösterecek? Biz ne kadar doğru ve kuralına uygun bir şekilde yardımcı olursak, Amazon da bizi o kadar ön plana çıkarır.

Amazon üzerinden satış yapmaya yeni başlayanlar, aşağıda yer alan anahtar kelime seçimine yönelik ipuçlarını okuyabilirler;

 • Öncelikle doğru hedef kitleyi belirleyin. Sonrasında da onları merkeze alarak anahtar kelime seçimlerini gerçekleştirin. Kime ulaşmak istediğinizi doğru bir şekilde belirlemezseniz, anahtar kelime seçimini de sağlıklı bir şekilde yapamazsınız. Pilates üzerine ürünler satıyorsanız,“fit”, “spor” vb. genel kelimeler kullanmak yerine “pilates topu”, “pilates matı”, “pilates bandı”, “pilates çorabı” gibi kelimeler sizin için önemli olacaktır.
 • Belirlenen anahtar kelimeler ürün listeleri içerisinde yerini almalıdır. Öncelikli olarak size gerçekten yardımcı olacak ve hedef kitlenin aramalarına uygun anahtar kelimeler belirleyin. Devamında da, bu anahtar kelimelere bütün ürün listemelerinde kullanın. Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeleri sadece bir kez kullanmanız yeterli olacaktır.
 • Arka uç anahtar kelimelere özen gösterin. Amazon üzerinde bulunmayan anahtar kelimelere, arka uç anahtar kelimeler denmektedir. Bu sayede, satışlarınızı artırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan anahtar kelime stratejilerini kullanmak, ürünlerinizi daha görünür kılacak ve satış rakamlarında da artış oluşturacaktır. Tabi ki, anahtar kelime seçimi en önemli adımdır. Bu adımı profesyonel bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekir.

Amazon SEO Stratejisi 101: Ürün Listeleme Nasıl Optimize Edilir?

Yazının bu kısmına kadar geldiğinizi düşünürsem, Amazon A10 arama motorunun nasıl çalıştığını ve nasıl bir yaklaşım göstermemiz gerektiğini öğrendiğinizi varsayıyorum. Temel bilgileri iyi bir şekilde anlamak gerekir. Temeli doğru öğrendiğimiz takdirde, üzerine ekleyeceğimiz bilgiler de daha kolay anlaşılacaktır. Amazon SEO’ya temel bilgileri öğrendikten sonra başlayabiliriz.

Amazon SEO stratejileri ile birlikte optimize edilmiş bir ürün listesine sahip olacaksınız. Bu optimizasyon, tıklama oranlarını artıracak ve ne kadar çok potansiyel müşteriye ulaşırsanız o kadar çok satış yapmış olacaksınız. Satışları artırmak için, doğru ürün sayfası oluşturmak, yüksek kaliteli ürün görseli kullanımı ve başarılı PPC kampanyaları gerçekleştirmek çok önemlidir. Amazon A10 arama motoru hakkındaki temel bilgileri öğrendiğimize göre şimdi bu gibi SEO konularına daha yakından bakabiliriz.

1. Ders: Harika Bir Amazon Ürün Sayfası Oluşturmak

Doğru ürün sayfası oluşturmak, her zaman birinci kuraldır. Satmaya çalıştığınız ürünün sayfası o kadar iyi bir şekilde hazırlanmalı ki, potansiyel müşteri kolay bir şekilde ikna olarak siparişi vermelidir. Bunun için dikkat etmeniz gereken önemli konular vardır. İyi hazırlanmış bir ürün sayfası, satışın büyük bir kısmını gerçekleştirmenize olanak tanır.

İyi hazırlanmış bir ürün sayfası; ürün başlığı, ürün açıklaması ve madde işaretleri gibi konuları içerir.

1.1. Ürün Başlığı

Potansiyel müşteriye sunulan ilk metin öbeği, şüphesiz ki ürün başlığıdır. Başlık çok dikkatli bir şekilde hazırlanmalı ve potansiyel müşterinin aradığı ürün olduğuna ikna ederek kendi içine çekmelidir. Amazon Seller Central tarafından yüklenen Stil Kılavuzları ile birlikte satıcılara daha iyi başlık oluşturmak taktikleri sunulmuştur. Doğru strateji ile oluşturulmuş başlık sayesinde, varsa ürünün benzersiz ve öne çıkan özellikleri anlatılmalıdır. Bu, rakiplere karşı bir avantaj oluşturacaktır.

Ürün başlığı, ürünün nasıl bir ürün olduğunu anlatmak için kullanılır. Örneğin, “okul defteri” direkt olarak ürünün ne amaca hizmet ettiğini anlamış olur. Ancak, satıcıların ekleyeceği ayrıntılar sayesinde, müşterileri ürünü incelemeye ikna etmek daha kolay olabilir. Aşağıda yer alan ayrıntılar, ürün başlığında kendine yer bulan önemli bilgilerdir;

 • Marka
 • Model tipi ve numarası
 • Ürün tipi
 • Ürünün boyutu ve miktarı
 • Güç çıkışı gereksinimleri
 • Ürünün rengi
 • Ürünün tasarımı
 • Ticari markalar ya da patentler

Ürün türleri kendi içerisinde bir Amazon ürün başlığı sistematiğine sahiptir. Bu açıdan, ayrıntı eklediğiniz ürünlere dikkat etmeniz gerekir. Amazon tarafından sunulmuş olan bazı şablonlar aşağıdaki gibidir;

 • Mutfak kategorisinde yer alan gereçler: Marka + Model Adı + Model Numarası + Beden + Ürün Cinsi
 • Televizyon: Marka + Model Adı + Ürün Cinsi + Renk
 • Takı ve Mücevherat: Marka + Ürün Kategorisi + Cinsiyet + Metal Varyasyonu + Şekil + Malzeme + Ürün Türü
 • Konsol Oyunları: Marka + Ürün Tipi + Platform Tipi

Yukarıda yer alan şablonlarda olduğu gibi ürün başlığı doğru bir şekilde optimize edilirse, hem kendine daha üst sıralarda yer bulur hem de potansiyel müşterilerin dikkatini daha fazla çeker.

1.2. Ürün Açıklaması

Amazon üzerinde listelediğiniz ürünleri, potansiyel müşteri tarafından sipariş edilmesi için ikna etmeniz gerekir. Müşteriyi ikna etmenin en önemli yollarından biri ürün açıklamasını olabildiğince kaliteli bir şekilde hazırlamaktır. Müşteri, herhangi bir ürünü satın almaya karar vermesi için ikna olması gerekir. Müşteriyi ikna edecek birçok yol vardır. Fiyat, ikna üzerinde çok önemli olduğu gibi kaliteli ve müşteriye gerçekten talep ettiğini sağlayacağını açıklayan bir metin de çok etkilidir.

Etkili bir ürün açıklaması oluşturmak için aşağıda yer alan noktalara dikkat edebilirsiniz;

 • Ürün başlığını açıklamaya kopyalamayın. Ürün açıklaması, ürün ile alakalı daha geniş bilgilerin verildiği yerdir. Sadece başlangıçta sunulan temel bilgileri, ürün açıklamasına kopyalamak sağlıklı bir yaklaşım değildir. Müşteriyi de ikna etmez.
 • Benzersiz ve müşteriyi ikna edecek bir metin oluşturun. Ürün açıklama kısmında olabildiğince benzersiz ve müşteriye sunulacak ayrıntılar ile birlikte ikna edici bir metin oluşturmak gerekir. Ürünün, canlı kullanım örnekleri ve deneyimleri hakkında bilgilere de yer vermek mantıklı olabilir.
 • Müşterinin gözünü korkutmayın. Amazon üzerinde yer alan ürün açıklamaları, müşteriyi korkutacak büyüklükte metin öbeklerinden oluşmamalıdır. Tam tersine, olabildiğince kısa ve öz cümlelerle oluşturulmalıdır. Oluşturacağınız her bir paragraf için maksimum 3 satır kullanmak, müşterinin okuması için bir teşvik unsuru olacaktır.
 • Amazon tarafından sunulan SEO araçlarını kullanmayı unutmayın. Ürün açıklaması kısmında yer alan; madde işaretleri, harfleri kalın italik ya da altı çizili yapma gibi araçları kullanmanız gerekir. Bu sayede, açıklama kısmında öne çıkarmak istediğiniz ve müşterinin gözünün arayacağı önemli konuları belirtmiş olursunuz.

Siz nasıl ki bir pazar yerinde ürün alırken ürün açıklamasına bakma gereği duyuyorsanız, müşterileriniz de aynı şekilde ürün açıklamasına ihtiyaç duyacaktır. Kendi deneyimleriniz doğrultusunda bu alanı en iyi şekilde hazırlayacağınızdan şüphem yok.

1.3. Madde işaretleri

Madde işaretlerinin müşteriyi ikna etme süreci üzerinde çok önemli bir yere sahip olduğunu unutmamak gerekir. Dönüşüm oranları üzerinde direkt olarak etkisi olan madde işaretler, doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Ürün hakkındaki önemli özelliklerin listelendiği maddeleme konusu, müşteriye kısa sürede çok bilgi verilmesini mümkün kılar.

Madde işaretleri hakkında önemli noktaları aşağıdaki gibi sıraladım;

 • Doğru bir çerçeve çizmek çok önemlidir. Madde işaretleri kullanırken benim gibi uzun cümleler kullanmaktan kaçının. Tam tersine, ürün özelliklerini net bir şekilde anlatan özelliklere yer verin.
 • Kelimelerin gücünü kullanın. Madde işaretlemesi kullanırken, bazı kelimelerin gücünden faydalanmayı unutmayın. “Kaliteli”, “üretici garantili”, “kullanımı kolay”, “tak çalıştır” gibi kelimeler, müşteriyi ikna etmek için önemli bir güce sahiptir.
 • Amazon tarafından konan kotayı unutmadan oluşturun. Amazon madde işareti başında uyguladığı 200 karakterlik bir sınır bulunmaktadır. Bu açıdan olabildiğince kısa ve öz olmakta fayda var.

Doğru hazırlanmış ve ilgi çekici madde işaretleri her zaman Amazon’un değer verdiği ve sonuçlarda üst sıralarda yer verdiği bir faktördür. Aynı şekilde potansiyel müşterilerinizi ikna edilmesi konusunda da çok yardımcı olacaktır.

2. Ders: Yüksek Kaliteli Ürün Fotoğrafları Kullanma

Amazon üzerinden sipariş vermek isteyen kullanıcıların aradıkları en önemli özelliklerden biri, satın almak istedikleri ürün hakkında yüksek kalitede görseller bulmaktır. Yüksek kaliteli görseller sayesinde, ürün hakkında daha kolay emin olunur ve ikna etme olasılığı da daha yüksektir. Yüksek kaliteli görsel kullanımı, sadece kullanıcılar için değil Amazon için de önemlidir. Platform üzerinde kaliteyi koruması için bu gibi konularda önem vermesi ve teşvik etmesi gerekir.

Ürünleri iyi bir şekilde fotoğraflamak ve Amazon’a yüklemek için çeşitli konulara dikkat etmeniz gerekir. Sizin için sıraladığım 3 farklı başlık vardır.

2.1. Yüksek çözünürlüklü görüntüler çekin ve doğru ışığı ayarlayın

Ürünü fotoğraflarken kullandığınız kameranın kaliteli olması ve doğru ışık altında çekilmesi çok önemlidir. Bütün pazar yerlerinde olduğu gibi Amazon üzerinde de fotoğraf eklerken, olabildiğince yüksek çözünürlükte ve sıkıştırılmış görsellerin kullanılması gerekir.

Yüksek çözünürlüklü görseller, müşteriyi ikna etme üzerinde önemli bir paya sahiptir. Müşteri, ürün sipariş ederken, beklentilerini karşılayacağına emin olmak ister. Bu açıdan, yüksek çözünürlüklü görsellerin ürünü net bir şekilde yansıtmakta ve dolayısıyla siparişin alınmasında çok etkilidir.

2.2. Beyaz bir arka plan kullanın

Bütün pazar yerlerinde olduğu gibi Amazon üzerinde de arka plan rengi olarak beyaz kullanmak gerekir. Beyaz arka plan kullanılarak çekilen görsellerde, ürüne odaklanma çok daha iyi sağlanır ve bu sayede, ürün de net bir şekilde görülür. Beyaz arka plan kullanımı, profesyonel katalog çekimlerinde de en çok kullanılan arka plan rengidir.

Beyaz arka plan üzerine çekilen görseller, müşteriye güven verir ve bu sayede, dönüşüm oranlarına olumlu bir şekilde yansır. Tabi ki de, her ürün için beyaz arka plan kullanmak mümkün değildir. Ürün kendini göstermesi için zıt renklere sahip olması gerekebilir. Bu gibi durumlarda beyaz dışı arka plan renkleri de kullanılabilir. Ürünü gizleyen desenli arka planlardan uzak durmak gerekir.

2.3. Birden fazla açıdan fotoğraf çekin

Ürünü farklı açılardan çekmek ve her tarafını net bir şekilde müşteriye göstermek ikna sürecinde büyük etkiye sahiptir. Hem Amazon sonuçlarında daha iyi bir sıra almış olursunuz hem de ürünü incelemek isteyen potansiyel müşterileri daha kolay ikna etmiş olursunuz.

Müşteriler sadece tek bir cepheden çekilen ürünleri satın almak istemezler. Çünkü çok fazla risk içerir. Online ticaret, görsel açıdan başlı başına bir risk içerirken bir de tek bir cepheden çekilen ve az sayıda görsele sahip olan ürün müşterileri ikna edemez. Bunun sonucunda da istenilen seviyede satış gerçekleştirmek mümkün değildir.

3. Ders: En Yaygın Amazon SEO Hataları

Yukarıda paylaştığım, basit gibi görünen ama doğru uygulandığı takdirde çok etkili olan püf noktalara kesinlike dikkat edin. Uyguladığınızda oluşturacağı büyük etkiyi göreceksiniz. Yapmanız gerekenlerin yanında yapmamanız gereken noktalar da bulunuyor.

Ürünlerinizi optimize etmek isterken yapacağınız SEO hataları, tam tersine olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Benim sıklıkla gördüğüm Amazon SEO hatalarını, aşağıdaki gibi sıralayabilirim;

 • Ürün stok adetlerini yani envasteri yanlış bir şekilde yönetiyor olabilirsiniz. Yanlış stok bilgisi ile ürün girdiğiniz takdirde, müşteri deneyimini büyük ölçüde olumsuz etkilemiş olursunuz. Bunun sonucunda olumsuz yorumlar ve düşük değerlendirme puanı ile birlikte sıralamalarda yer kaybetme olasılığınız yükselecektir.
 • SEO istikrar gerektirir. Optimizasyonu bir seferlik yaptıktan sonra gerekli güncellemeleri yapmadığınız takdirde, sıralamalardaki yerinizi kaybedeceğinizden emin olabilirsiniz. Nasıl ki, Google SEO çalışmalarında algoritmanın yaşadığı değişiklikler sonucunda SEO çalışmaları da düzenli bir şekilde devam ediyor. Aynı şekilde, Amazon üzerinde gerçekleştirilen SEO çalışmaları da kesintisiz bir şekilde devam etmelidir. Kesinlikle pes etmeyin ve ümitsizliğe kapılmayın.
 • A10 Arama motoru güncellemelerini takip etmeyenler zamanla konumlarını kaybedecekler. Çoğu Amazon kullanıcısı, A10 arama motorunun nasıl çalıştığını bilmedikleri için yanlış işlemler gerçekleştiriyor. Olumlu bir şey yapmayı hedeflerken, çoğunlukla sistemin istemediği spam işlemler gerçekleştiriyor. Bu açıdan A10 arama motorunu iyi bir şekilde anlamak, güncellemeleri takip etmek ve bu doğrultuda SEO çalışmaları yapmak gerekiyor.
 • Rakip araştırması yapmamak büyük hüsranlar yaşatır. Amazon üzerinde 2,5 milyonun üzerinde satıcı bulunmaktadır. Bu rakamı göz önüne alarak, rekabetin ne kadar yüksek olduğunu anlayabilirsiniz. Rakiplerin sahip olduğu ya da eksik kaldığı ürünler, fiyatlar, ürün görselleri, yorumlar ve puanlar takip edilmesi gereken önemli konulardır. Bu takip ile birlikte gerekli optimizasyonları gerçekleştirerek, rekabet üstünlüğü sağlayabilirsiniz.
 • Ürün bilgilerinde yanlış bilgi sunmak son derece zararlıdır. Yanlış bilgi kasıtlı olarak gerçekleştirilirse dolandırıcılığa girer. Sehven yapılan yanlış bilgilendirmeler de müşteri gözünde yanlış değerlendirilir. Bunun sonucunda da hem sıralamalarda hem de dönüşüm oranında düşüş yaşanır.

Amazon SEO nasıl yapılmalı ve nelere dikkat edilmeli sorularını olabildiğince cevaplamaya çalıştım. Umarım yararlı bilgiler edinmişsinizdir. Unutmayın, Amazon SEO çalışmaları basit ve etkisiz görülebilir. Ancak uygulamaya başladığınız takdirde, hızlı bir şekilde sonuç almaya başlayacaksınız.

] }

Erhan

1988 yılında Ankara'da doğdum. Süleyman Demirel Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisiyim. 2005 yılından beri SEO, Dijital Pazarlama, E-Ticaret ve Sosyal Medya alanlarında kendimi geliştirdim ve 2014 yılına kadar firmalarda SEO Uzmanı olarak çalıştım. 2015 yılında Softajans.com'u kurmuştur, alanında büyük firmalara SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı hizmeti vermekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu